Bitcoin Hesap Açma

Son yıllar da bitcoin popülerliği artan ve artmaya da devam eden önemli bir kripto para birimidir. Buna bağlı olarak her geçen gün bitcoine insanları ilgisi ve merakı da artış göstermektedir. Bitcoin borsasına girip yatırım yaparak para kazanmak için öncelikle bir bitcoin hesabı açmanız gerekmektedir.

1.Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bu işlemin yapıldığı hesabın adı bitcoin hesabı değildir. O hesap kripto para piyasasında işlem yapabildiğiniz bir hesaptır ve Bitcoinde para birimidir. Dünyada ve ülkemiz de bu tarz borsa hesapları oldukça yaygındır. Ancak güvenilir olan ve yasal olan sayılı borsa bulunmaktadır. Hesap açmayı düşünenlerin öncelikle bu tarz borsalardan hesap açmaları gerekmektedir. Bu güvenilir ve yasal borsalar şu şekildedir. Dünya genelinde en önemli kripto para borsası binance iken, ülkemizde en önemli borsalar, Paribu, BTCTurk, Koinimdir. Bu kripto borsalarından bitcoin hesap açma işlemi oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken, borsaların web adreslerine girerek basit birkaç adımla kayıt olmaktır.

2.Bitcoin Hesap Açma İşlemleri

Bu borsalar da hesap açma çok basittir. Bunun için yapılması gerekenler şu şekildedir.

-Öncelikle araştırarak size en uygun borsayı seçmekle başlamalısınız.

-Size uygun olan borsayı seçtikten sonra web adreslerinden genellikle sağ üst köşede yer alan kayıt ol butonuna basarak kayıt işleminin ilk aşamasına geçin.

-Açılan sayfada istenen bilgileri doldurun ve tekrar kayıt ol seçeneğine basın.

-Bu aşamadan sonra sizden hesabı doğrulamanız istenecektir. Bunu da yaptıktan sonra rahatlıkla hesabınızı kullanabilirsiniz.

Mehmet

Back to top