Endüstriyel Alanda İş İmkanı Nasıl?

– Endüstriyel alan nedir?

Belli bir bölgede farklı faaliyet alanlarını oluşturan yatırımlar, (oto sanayi, organize sanayi,) endüstriyel alanı oluşturur. Endüstriyel alan oluşturulması için üretim şarttır. Üretim alanların birleşimi iş imkanlarını oluşturur.

– Endüstriyel alanda iş imkanı

Endüstriyel alanda iş imkanları oldukça fazladır. Yatırımcılar, şirketlerini büyütmek ve geliştirmek adına nitelikli personel istiyorlar, bu alanlarda çalışmak isteyenlerin çalışacakları alanda kendilerini geliştirmiş olmaları çok önemli, bu alanlarda iş imkanı fazla, fakat nitelikli eleman bulma noktasında sıkıntı yaşadıklarını görebiliyoruz. Özellikle üniversitelerin işletme, iktisat ve mühendislik bölümlerinden mezun kişiler için iş imkanları fazladır. Okulun yanı sıra yabancı dil bilen üniversite mezunları, bunun dışında askerlik hizmetini tamamlamış kişilere iş başvurularında öncelik veriliyor.

– Endüstriyel alanda kimler çalışabilir?

Hemen hemen herkes çalışabilir, işletmelerin faaliyet alanları Satış, pazarlama, üretim, lojistik, planlama, finans, IT gibi birçok alanda ilgili mühendis, teknik eleman, işletmeci, yönetici birçok unvanda kişi çalışabilir. Bunun dışında yardımcı hizmetler bakımından, temizlik, yemek, ulaşım hizmetlerini sağlayan şirketlerin çalışanları da bu alanlarda çalışabilir.

Bu faaliyetlerin tamamı endüstri denilen kavramı oluşturuyor. Bu endüstriyel alan Ülkenin geleceği adına, işsizliğin azalması, ekonomik canlanma, üretimin artması bunun akabinde ihracatın artması gibi bir çok olumlu adımın gerçekleşmesini sağlıyor. Ülkeler için Global piyasada endüstriyel alan oluşturmak artık bir zorunluluktur. Bu anlamda endüstri mühendislerimize çok önemli görevler düşmektedir.

Mehmet

Back to top