Giysi Dolabı Modelleri

Yatak Odalarının En Önemli Mobilyasıdır

Kıyafetlerin düzenli durması için üretilen giysi dolapları yatak odalarının en önemli mobilyasıdır. Sadece giysi koymak için değil ayakkabı, yastık ve yorgan gibi eşyalarında koyulabildiği giysi dolapları kişiye yer tasarrufunu da sağlamaktadır. İçine askı asılabilen bölümleri olduğundan dolayı giysilerin kırışmasını engellemekte ve ihtiyaç anında hemen giyilmesini sağlamaktadır.

Tamamen Odanıza Uygun Ölçülerde Dolap Yaptırmakta Mümkün

Giysi dolabı seçimlerinde birçok model ve renk seçenekleri üretilmektedir. İhtiyaca göre tek kapılıdan sekiz kapılıya kadar müşteriye satışı sunulmaktadır. Bunun dışında fabrikaların ürettiği standart ölçülerin dışında tamamen odanıza uygun dolap ölçüleri de yaptırmak mümkündür. Tasarımını sizin yaptığınız dolaplarda giysi dolabına raf, çekmece, askılık ve sepet gibi birçok alternatif uygulatarak giysi dolabını daha kullanışlı hale getirmeniz mümkündür. Giysi dolap modelleri arasında kapak kısmı aynalı olanlar hem dolap görevi hem de ayna görevi gördüğünden dolayı daha çok tercih edilmektedir. Yeni üretimlerde eski dolap kapaklarının yerine daha çok sürgülü modeller tasarlanmıştır. Kapılı dolapların odada kapakların açılma mesafesinden doğan yer kaplama alanı fazladır.

Sürgülü dolapların en önemli avantajlı ise sürgülü sistemde kapılar yana doğru kaydırıldığı için yer tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca yer tasarrufu açısından avantaj sağlayan diğer dolap model ise gömme dolaplardır. Gömme dolap seçerken kulp, çekmece ve tel raf gibi özelliklerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. İsteğe göre ve ya standart kulplar sökülerek başka takılması mümkün olmaktadır. Köşe giysi dolabı ve kayan kapılar kısıtlı olan yer alanı için en iyi seçeneklerdir. Modern yatak odasında sade kapıları kullanmak göze daha çok hitap etmektedir. Bunun yanı sıra mat cam paneller de modern yatak odasına oldukça uyum sağlamaktadır. Renk seçiminde ise yatak odasının tonlarına uygun modeller tercih edilmeli.

Mehmet

Back to top